Çocuklar için moda sizce var mıdır ?
Çocuklar için moda sizce var mıdır ?

            Çocuklar İçin Moda, belli dönemlerde baş göstermeye başlayan ve bu dönem içinde belli kalıplar çerçevesinde uygulanan bir tür akım olarak da nitelendirilebilir. Toplumun her kesimine hitap eden moda; çocuklara da hitap eder.

 Çocuklar Modaya Nasıl Dahil Olur?

            Her yetişkin bireyin olduğu gibi, çocuklarında belli zamanlar arasında kendilerini daha iyi hissetmeleri ve akranlarında gördüklerinden farklı olmak istememeleri için modaya uyma gereksinimini doğuruyor.

Moda Çocuğun Giyim Özgürlüğünü Kısıtlar Mı? Çocuklar için moda nasıl olur?

Modaya uyan şık bir küçük oğlumuz
Modaya uyan şık bir küçük oğlumuz
 Modaya uyan şık bir küçük kızımız
Modaya uyan şık bir küçük kızımız

            Moda, genel anlamda o dönem revaçta olan ve kişinin içinden gelen, görmek istediği olguların kesişiminden meydana gelmelidir ki kişileri belli basmakalıplar içerisine sokmasın. Hem çocukların içindeki özgürlük kavramı yok olmadan, hem de çağa ayak uydurmalarını sağlayarak yaşamak mümkün kılınabilir.

el ele tutuşan şık bir çocuk çift
El ele tutuşan şık bir çocuk çift

 Çocuk Modasında Neler Aktif Rol Oynar?

            İşin uzmanları bu konuda ortaya atacağı fikirlerle çocuklara yeni bir dünya yaratabilirler. Oyun oynarken, sevdikleri yiyecekleri yerken, istedikleri bir yere gittikleri zaman nasıl mutlu oluyorlarsa, moda akışına uydukları zamanda bu denli mutlu olurlar. Çünkü çocuklarda benzerlik kurma eylemleri fazlaca ortaya çıkar ve başarabilirlerse bunun sonucunda tatmin olmuş hissederler. Çocukların iç dünyaları yetişkinler kadar karmaşık olmadığı için onlar için sadece hayal gücüne dayanan fakat aynı zamanda da gerçeğin çizgisinden çıkmalarına sebep olmayacak durumlar yaratılmalıdır.

            Çocuklarda bir bireydir ve onlarda yetişkinlerle aynı dünyada yaşıyor. Yetişkinlerin sahip olup da çocukların mahrum kalacağı bir şey değildir moda. Çocukların moda anlayışını ebeveynler desteklemeli ve geliştirmeleri yönünde destek olmalıdır. Onlara bu günlerde küçük hediyeler alın ve gardroplarını modaya uygun olarak zenginleştirin. Fakat zenginleştirirken de bir yandan fazlalıkları gardroplarından temizleyin ki yenilerine yer açılsın. Bu şekilde günlük trendi yakalamış olur ve çocuklar için moda bir tutku haline gelmiş olur.

Alışveriş olarak yaz aylarında yaza uygun kıyafetler, kış aylarında kışa uygun kıyafetleri tercih etmek yerine tam tersini uygulayın. Yani kış aylarında yazlık elbiseler kıyafetler alın, yaz aylarında kışlık elbiseler kıyafetler aksesuarlar alın. Çünkü ters orantılı mevsimsel kıyafetlerde büyük indirimler olacaktır ve siz de bu indirimlerden büyük oranda faydalanıp kar elde etmiş olacaksınız.

Jean modası ve çocuklar için moda
Jean modası ve çocuklar