küçük detaylar ile duvarları güzelleştirme

Duvar Dekorasyonunda Alternatifler

Evlerinizin duvarlarını daha da güzel dekore etmeniz ve duvar dekorasyonu için birbirinden farklı örnekleri bir araya getirdik umarım beğenirsiniz.

            Dekorasyon alanında evimizin duvarları büyük önem taşımaktadır. Duvar dekorasyonu alanında en önemli püf nokta dekorasyon yapılacak mekanın stilidir. Duvar dekorasyonu ile mobilya dekorasyonunun stilinin bağdaşması gerekli görülmektedir. Duvar dekorasyonu için birçok dekoratif ürün mevcuttur. Duvarlara tablolarla, saatlerle ve duvar kağıtlarıyla dekorasyon yapılmaktadır. Duvar dekorasyonu için alternatif epey fazladır fakat uzmanlara göre alternatiflerin hepsini kullanmak yerine uygun olan dekorasyon ürünü kullanmak gereklidir. Duvar dekorasyonunda yapılan en büyük hata duvarlara çok sık dekorasyon ürünü yerleştirmektir. Duvarın her köşesine dekoratif ürün asarak güzele ulaşmanın zor olduğu söylenmektedir. Bunun yerine gerekli ve odanın havasına yakışan dekorasyon ürünleri seçilmelidir. Evlerinizde bulunan fazlalık eşyalarını değerlendirerek onları duvar dekoru olarak kullanmanız, eviniz için pratik bir çözüm olacaktır.

raf şeklinde kullanılabilen duvar dekorasyon malzemesi ve ya kitaplık şeklinde duvar dekor malzemesi

Dekorasyon İçin Duvar Kağıtları

            Duvar dekorasyonunda duvar kağıdı kullanmak isteyen kişiler seçimlerinde dikkatli davranmalıdırlar. Duvar kağıdının deseni odaya uygun olmasına ve duvar kağıdında bir kusur olmamasına özen göstermek gerekmektedir. Bunların yanı sıra duvar kağıdı nitelik bakımından kolay temizlenebilir, leke tutmayan özellikte olmalıdır. Tablo gibi duvar kağıtlarıyla evinizde görsel bir şölen oluşturulabilir.

resimli duvar kağıdı ile duvar dekorasyonu

Duvar Dekorasyonu İçin Taş Duvarlar

            Duvar dekorasyonunda tercih edilen taş duvarların uzun ömürlü ve kullanışlı olduğu düşünülmektedir. Taş duvarlar sıcaklığı koruyarak iç yalıtım sağladığı için tercih edilmektedir. Taş duvarlar sıklıkla otantik ve modern dekorasyon stillerinde görülmektedir. Bu şekilde yapılan bir duvar kağıdı eminim herkese farklı bir huzurun kapısını açacaktır.

 Duvar Dekorasyonu İçin Duvar Saatleri

            Çeşitli çerçeveli saatler duvar dekorasyonunda sıklıkla tercih edilmektedir. Her dekorasyon stiline uygun, çeşit çeşit duvar saati mutlaka bulunmaktadır. Görsellik açısında şık görüntüye sebep olan duvar saatleri salonlarda daha çok tercih edilmektedir. Boş olan duvarlara büyük çerçeveli duvar saatleri kullanılması önerilmektedir.

Saat ile duvar dekorasyonu

Duvar Dekorasyonu İçin Fotoğraf Ve Tablolar

            Duvar dekorasyonunda en dikkatli olunması gereken dekorasyon ürünleri tablolar ve fotoğraflardır. Kişi duvara kendi fotoğrafını asmak isterse daha dikkatli olmalıdır. Kendi fotoğrafını duvara asmak isteyen kişiler odanın dekorasyonuna uygun bir çerçeve tercih etmelidirler. Dekorasyonuna uygun tablolar salona daha fazla renk ve canlılık katabilmektedir.

Kendi fotoğrafınızın dışında aşağıdaki örnekte de göründüğü gibi farklı nitelikte, farklı içerikleri olan fotoğraflar, resimler ve ya görselleri de asabilirsiniz.

Ayrıca sadece fotoğraf olmasına gerekte yoktur. Beli bir üç boyutlu levha, biblo, bir heykeltraşın elinden çıkmış bir heykel, kabartma yazı vs de olabilir.

Duvar üzerinde bulunan dekorasyon posterleri
Posterler ile duvar dekorasyon ve güzelleştirme

Bunlar tamamen sizin göz zevkinize, yaşam tarzınıza kalmıştır. istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz.