3d duvar kağıdı

Duvar Kağıdı İle Dekoratif Olmak

            Son zamanlarda insanlar duvar dekorasyonlarını boya yerine duvar kağıtları ile yapmayı tercih etmektedirler. Duvar kağıdının estetik ve tamamlayıcı görüntüsü tercih edilmesine sebep olabilmektedir. Doğru ve ev dekorasyonuna uyan duvar kağıdı modeli seçildiğinde evler oldukça dekoratif bir görüntüye bürünmektedir. Duvar kağıdının dekoratif olarak kullanılması için bazı ip uçlarından yararlanmak gerekmektedir. Özellikle duvar kağıdı seçim aşamasında oldukça titiz davranmak gerekmektedir. Kaliteli bir duvar kağıdı evinizin havasını oldukça değiştirecektir.

Salon için duvar kağıdı ve koltuk takımı arasındaki uyum
Köşe koltuk takımı için duvar kağıdı

Duvar Kağıdı Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

            Seçilecek olan duvar kağıdının nitelikleri iyi araştırılmalı ve sahip oldukları niteliklerden emin olunmalıdır. Leke tutmayan, çabuk yıpratmayan ve sudan fazla etkilenmeyen duvar kağıtları tercih edilebilmektedir.

Salon için sade görünümlü duvar
Salon için sade görünümlü dekor

 Duvar Kağıdının Uyumu

            Desenli ve şık bir duvar kağıdı kullanılacaksa mobilyalarla ve ya odanın şekliyle uyumu göz önüne alınmalıdır.

 Duvar kağıdının dekoratif durabilmesi için odanın hareketliliği göz önünde bulundurulmaktadır. Hareketli bir odaya desenli ve yine hareketli duvar kağıdı pek dekoratif durmamaktadır. Uzmanlar dekorasyon yapılacak odanın stilinin belirlenmesi gerektiğini ve ona uygun duvar kağıdı seçilmesini tavsiye etmektedirler.

            Taş duvar görünümündeki duvar kağıtları belli bir dönemde oldukça ilgi çekmiştir. Bu dönemde biraz daha geri planda kalarak yerini desenli ve düz duvar kağıtlarına bırakmıştır.

Televizyon sehpası rengi ile uyumlu duvar kağıdı
Televizyon sehpası rengi ile uyumlu duvar

 Duvar Dekorasyonu

            Duvar kağıdı döşenen odanın duvar dekorasyonu tamamlanmış sayılmaktadır. Duvar kağıdının üzerine bir çok tablo veya resim asmaya gerek duyulmamaktadır. Duvar kağıdının üzerine asılan resimler karmaşıklığa neden olabilmektedir. Duvar kağıtlarında dekoratif görüntüye ulaşmak için olabildiğince sade ve şık dekorasyona yönelmek gerekmektedir.

Taş gibi görünür ama kağıt
Duvar gibi görünen kağıtlar

 Duvar Kağıdı Rengi

            Duvar kağıdı ile evini dekore etmek isteyenler zaman zaman renk seçiminde zorluk yaşamaktadırlar. Uzmanların dekorasyon alanında yaptığı yorumlara göre duvarlarda daha açık renkler tercih edilmelidir. Duvarlarda açık renklerin tercih edilmesinin temel sebebi, açık renklerin ortamı yumuşak göstermesi ve alanı olduğundan geniş göstermesidir. Bu renk seçimine, evinizde kendinizi rahat hissettirmeniz için büyük öenm taşımaktadır.