kendin yap sukulent fikirleri
sukulent fikirleri

            Kendin yap fikirleri, kişinin ev dekorasyonunda kendi el becerisiyle yaptığı ürünleri kullanması anlamına gelir. Farklı ve özel bir dekorasyon sağlayan bu fikirler, herkes tarafından kolaylıkla uygulanabilmektedir. En önemli özelliği ise kişiye evini daha özel ve kişisel hissettirmesidir. Üstelik kişinin dışarıdan aldığı aksesuar fiyatlarına göre çok daha ucuz maliyetlidir. Mesela bozuk ampullerden çiçeklik, vazo, sukulent vazosu vs. yapılabilir. Her şey kendi hayal gücünüze kalmış.

el yapımı vazolar
el yapımı vazolar

 Doğru Kendin Yap Fikri Nasıl Seçilmelidir?

            Kendin yap fikirleri, tam anlamıyla kişinin isteklerine göre oluşmaktadır. Bu fikirlerin oluşmasında ise kişinin kişisel beklentilerinin payı büyük olmaktadır. Kişi aksesuarı kendi tasarlayacağı için, tamamen beklentileri çerçevesinde, kendi tarzını yansıtmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise, kişinin istekleriyle ev dekorasyonunun uyum sağlayabiliyor olmasıdır. Kişi aksesuarını tasarlarken onu kullanacağı alanı da göz önünde bulundurması gerekmektedir. Böylece verilen emekler, ev dekorasyonuna olumlu anlamda katkı sağlamış olacaktır.

Bozuk ampullerden kendin yap fikirleri
Bozuk ampullerden kendin yap fikirleri

 Kendin Yap Fikirleri Nasıl Uygulanmaya Başlanmalıdır?

            Kişi bu fikirleri uygulamaya başlamadan önce, ilk olarak kendi yeteneklerini göz önünde bulundurmalıdır. Ortaya iyi bir aksesuar ve dekorasyon ürününün çıkması için bu önemli bir unsurdur. Bunun yanı sıra kişinin ilgi alanı da önemlidir. Kişi, örgü ve diğer el işlerine yatkınsa evinin dekorasyonu için bunları kullanma yöntemini seçebilir. Örneğin, kendin kilim yap fikri kulağa ilgi çekici gelmektedir ve ev dekorasyonu için de oldukça faydalı olacaktır. Kişi kendisinin yapmış olduğu basit ama kullanışlı kilimleri, evinin banyo ve koridorunda rahatlıkla kullanabilir.

Kendiniz yapabileceğiniz farklı tarzda materyaller
Kendiniz yapabileceğiniz farklı tarzda materyaller

            Daha önce hiç bu fikirlerden biri uygulanmadıysa kişinin tedbirli olması yararlı olacaktır. Bunun için basit ama eğlenceli bir başlangıç yapılabilir. Üstelik eski bir eşyanın kullanılması da durumu güvenli bir hale getirecektir. Kullanılmayan eski klasik sandalyeler rengarenk boyalarla süslenerek ortaya modern bir sandalye grubu çıkartılabilir. Bu sandalyeler sayesinde ev bambaşka bir havaya bürünecektir. Aynı boyama işlemi uygun olan diğer eşyalara da rahatlıkla uygulanılabilir.

Eldeki kalan malzemelerden mumluklar
Eldeki kalan malzemelerden mumluklar