mutfak dekoru
Mutfak dekorasyonunda kırmızı renk seçimi
Mutfak dekorasyonunda kırmızı renk seçimi

            Mutfak küçük olsa bile yapılacak küçük değişikliklerle olduğundan büyük gözükebilir. Bu durum mutfağı hem daha şık hem de daha kullanışlı bir hal almasını sağlayacaktır. Evin her köşesinde olduğu gibi mutfakta dekorasyon son derece önemlidir. Doğru tercihler odaları olduğundan güzel ve geniş gösterir. Yanlış tercihler ise dar ve kötü gösterir. Buna göre seçiminizi doğru vermenizi dileriz. Yoksa kötü bir manzara ile karşı karşıya kalmanız olasıdır.

Mutfakta varaklı dekorasyon
Mutfakta varaklı dekorasyon

 Renklerin Etkisi

            Küçük bir mutfağın daha büyük görünmesi için ilk etken duvar rengidir. Koyu renkler her zaman daha küçük bir mutfağın daha da küçük görünmesine neden olacaktır. Bu nedenle açık renkli duvar rengi kullanılması gerekir. Aynı zamanda dolap renklerinin de aynı tonlarda tercih edilmelidir. Ankastre ürünler de açık renkte tercih edilebilir. Aydınlatma da küçük odalar için son derece önemlidir. Özellikle mutfaklarda genellikle ışık sorunu yaşanmaktadır. Odada olacak yeteli aydınlanma sayesinde mutfaklar daha büyük görünebilir. Sizde bu şekilde bir aydınlatma yapmak istiyorsanız mobilyanız için en uygun seçimi yapmanızı uygun buluruz.

varaklı dekorasyon
Mutfakta altın varaklı dekorasyon

 Mutfakta Gizli Ayrıntılar ve Dekorasyon

            Küçük mutfaklarda görünen duvarların hiçbir zaman boş bırakılmaması gerekir. Özellikle burada raflar büyük önem taşır. Duvarlardaki rafların dışında askılar da kullanılabilir. Raflar ve askılar saklama alanının genişlemesini sağlayacaktır. Kullanılmayan bölgelere uygun dolaplar yaptırılabilir. Bu dolaplar yiyecek kileri olarak kullanılabilir. Çok fazla bilinmese de mutfak kapıları çok fazla yer kaplar. Her zaman kapının bir yerlere çarptığı ve bazımıza dert olduğu bir gerçektir. Kapı çıkartılıp yerine sürdü düzeneği kullanılabilir ya da mutfak kapısız şekilde kullanılabilir.

Ayrıca tavan çok kullanılmasa da yer açısında fayda sağlayacaktır. Tavanda kullanılacak olan bir raf düzeneği yer açısından avantaj sağlar. Ayrıca yüksek mobilyalardan küçük mutfaklarda kaçınılmamalıdır. Kullanılmayan bölge kalmadan doğru şekilde doğru eşyalar kullanılmalıdır. Bu durumda küçük mutfak eşyaları da önemlidir. Tezgahı az olan mutfaklarda alanı daha da azaltacaktır. Bunun yerine duvara monte edilebilir. Dilediğiniz gibi evinize göre dekor edebilirsiniz.

Mutfakta Sade Dekorayon
Mutfakta Sade Dekorayon

 Modüler Mobilyalar

            Modüler mobilyalar küçük mutfaklarda kurtarıcı niteliktedir. Çalışma alanı dar olduğu için çok ama çok pratiktir. Sabit mobilyalar yerine hareketli mobilyalar çok daha kullanışlıdır. Katlanabilir sandalyeler ve küçülebilen masalar küçük mutfaklar için doğru tercihlerdir. Özellikle yer olarak avantaj sağlayacaktır.

Mutfakta Klasik Dekorasyon
Mutfakta Klasik Dekorasyon