Göze hoş görünen salon takımı
Göze hoş görünen salon takımı

            Modern Salon Takımı, günümüzde evler ufaldığı için salonlar eskiden olduğu gibi misafirler için hazır tutulmak yerine gündelik olarak kullanılıyor.

            Televizyon odası olarak kullanılan salonlar artık bu doğrultuda dekorasyon çözümlerine tabi tutulmakta. Günlük kullanıma göre dekore edilen salonlarda eski tip ağır ve gösterişli oturma gruplarının yerine modern tasarımlar tercih ediliyor. Klasik takımlar hem rahatlık hem de kullanım olarak gündeliğe pek uygun değildir. Kumaşları çabuk yıpranabilecek, kolay leke tutacak mobilyalar yerine modern salon takımı modelleriyle şık ve rahat kombinasyonlar yapılabilir. Avangard takımlarda genellikle parlak ve ipeksi kumaşlar tercih edildiği için bu kumaş türleri günlük kullanım açısından sıkıntılar doğurabilir. Çabuk yıpranacak kumaş neticesinde salon takımınız ilk günkü kondisyonunda kalmaz.

Modern Salon Takımı ile Evinize Renk Katın Havanızı Değiştirin

Koyu renkli modern salon takımı
Koyu renkli modern salon takımı

            Salonların vazgeçilmezi olan perdeler modern salon takımlarıyla daha kolay uyumlu hale getirilebilir. Bu uyum sayesinde hem bütçeden hem de kullanışlılık açısından müşteri karda olur. Stor perdeler ile daha kolay kombinlenen modern takımlar salonunuza daha ferah bir hava katabilir. Oturma gruplarında ve salon takımlarında genellikle televizyon üniteleri yer almaz. Ayrı olarak satılan TV üniteleri daha çok modern çizgilerle tasarlanır. Klasik, avangard ve Osmanlı tipinde mobilyalar için modeller daha kısıtlıyken modern salon takımları için televizyon ünitesi bulmak daha kolay ve ucuz bir dekorasyon yöntemidir.

 Modern Salon Takımları İçin Kombin Fikirleri

            Salonların olmazsa olmazı salon takımı ya da modern salon takımı demek daha doğru; yemek takımları ve konsollar modern salon takımları sayesinde günlük kullanıma uygun hale gelecek şekilde tasarlanıyor. Katlanabilen, portatif yemek masalarının varlığı neticesinde iç mekanda yerden tasarruf sağlanır. Konsol aynaları da modern salon takımlarıyla daha uyumlu bir görüntü sergiler. Dekoratif açıdan sportif ve asimetrik çizgilere sahip aynalar salonunuza farklı bir görünüm katarken günlük kullanım için de daha ideal bir seçim olur. Yine son dönemde sıkça tercih edilen shaggy halılar birçok evde kullanılmakta. Göze hoş gelen shaggy halı modelleri klasik ve avangard mobilyalardan ziyade daha modern salon takımlarıyla kombinlenerek tercih edilebilir. Retro ve fütüristik tasarımlı orta sehpa modelleriyle uyum sağlayacak modern salon takımları dekorasyon açısından doğru bir seçim olur. Böylece salonunuz günlük kullanımın basitliğinden sıyrılırken rahatlık ve kullanışlılık açısından ödün verilmemiş olur.